12:08
18 Sierpień 2022
czwartek

Archiwum.Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowa Toyota Hilux 2020 liderem wartości rezydualnej

Zamieszczono dnia pt., 2020-10-09 12:19

Nowy Hilux po faceliftingu ma najwyższą wartość rezydualną na tle swoich konkurentów. Takie analizy przedstawiła firma INFO-EKSPERT. Nowa Toyota Hilux, która debiutuje właśnie w polskich salonach, wnosi odświeżony design, bogatsze wyposażenie, mocniejszy silnik 2.8 oraz system multimediów z Apple CarPlay® i Android Auto™.

Nowa Toyota Hilux najlepiej utrzymuje wartość po zakupie na tle swoich konkurentów. Firma INFO-EKSPERT określiła przewidywaną wartość odsprzedaży Hiluxa 2020 po okresie użytkowania 36 miesięcy i 90 000 km przebiegu na 61,3% ceny początkowej.

Toyota Hilux to jeden z najpopularniejszych pick-upów w Polsce, ceniony za legendarną trwałość i niezawodność oraz świetne właściwości terenowe. Hilux aktualnej, 8. generacji wyróżnia się przy tym komfortowym prowadzeniem na asfalcie oraz wysokim standardem wykończenia i wyposażenia na poziomie samochodów osobowych. Terenowy pick-up należy do stale rozbudowywanej gamy modeli użytkowych Toyoty, dla których marka stworzyła specjalistyczną sieć dealerską Toyota Professional.

„To już kolejny model w gamie naszych aut użytkowych, który wyróżnia się wysoką wartością rezydualną. Kilka miesięcy temu nasz kompaktowy van PROACE CITY okazał się liderem swojego segmentu w tej dziedzinie, o czym również poinformowała firma INFO-EKSPERT. Odświeżony Hilux to niezawodne narzędzie pracy i świetny samochód do rekreacji, bardzo ceniony zarówno przez klientów naszych salonów, jak i przez fanów off-roadu szukających wysokiej jakości samochodów terenowych na rynku wtórnym. Nowy model wnosi mocniejszy silnik, bogatsze wyposażenie i odświeżony design, które nasi klienci z pewnością docenią” – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

Odświeżona wersja Hiluxa 8. generacji wnosi bardziej prestiżowy wygląd, bogatsze wyposażenie i nowy, mocniejszy silnik 2.8 o lepszych osiągach na trasie i w terenie. Wśród elementów wyposażenia, które wzbogacają kolejne wersje, znajdują się system Stop&Start, większy niż dotychczas, 8-calowy ekran dotykowy oraz systemy Android Auto™ i Apple CarPlay™, nawigacja, przednie i tylne czujniki parkowania oraz aluminiowe nakładki progowe i światła LED z tyłu. Nowością jest także flagowa wersja Invincible.

Hilux z nowym, 4-cylindrowym silnikiem 2.8 o mocy 204 KM i momencie obrotowym 500 Nm przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10 s. Zużycie paliwa przy napędzie 4x4 wynosi od 9,2-11 l/100 km, a średnia emisja CO2 od 242-298 g/km (wg WLTP, w zależności od wyposażenia). Silnik można sparować ze skrzynią manualną lub automatyczną o 6 biegach. W ofercie dostępny jest także dotychczasowy, 150-konny silnik 2.4 w konfiguracji z napędem 4x2 lub 4x4 i z manualną lub automatyczną skrzynią 6-biegową. Nowy Hilux był testowany przez Fernando Alonso podczas jego ubiegłorocznych treningów przygotowujących do Rajdu Dakar.

Red.