21:09
27 Wrzesień 2021
poniedziałek

Archiwum.Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Bimber pędzony nocą zrobiony w ukryciu nie trafi na rynek

Zamieszczono dnia pt., 2021-07-16 23:12

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspierani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zlikwidowali nielegalną bimbrownię. „Bimber pędzony nocą, zrobiony w ukryciu" nie trafi na rynek.  


Bimbrownia mieściła się na jednej z działek Rodzinnych Ogródków Działkowych w Koszalinie. „Producent" wykorzystywał do nielegalnej produkcji elektryczną kolumnę odpędową. Linia do produkcji spirytusu mieściła się w pomieszczeniach gospodarczych i obejmowała aparaturę odpędową składająca się z komory roboczej z zacierem, chłodnicy z wężownicą połączonej miedzianymi rurami.

Przeszukano również dom, w którym mieszka koszalinianin.

Zabezpieczono 47 litrów alkoholu o nazwie „Bimber pędzony nocą, zrobiony w ukryciu", beczkę z 200 litrami zacieru oraz kolumnę odpędową.

Zaradny koszalinianin oczekuje na konsekwencje prawne. Za to przestępstwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku. O wysokości kary w tym przypadku zadecyduje sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do lat 3.

info/foto/ KAS

Komentarze

Taaa, zamknac goscia najlepiej na dozywocie! Z jakiej racji osoba przetsiebiorcza pozwala sobie na zrobienie business'u? Jak on mogl wogole pomyslec zeby w tym komunistycznym syfie, zwanym dalej polska (na ktora pluje) sie usamodzielnic. Mieszkam w USA od prawie 30 lat i czytajac o polsce, jej zlodziejach, kurwiszonach i bandytach w rzadach to zygac mi sie chce! Zastanawiam sie, kiedy dojdzie do ostatecznego rozbioru tego burdelu? Tusk, zlodziej, bandyta, morderca chodzi po wolnosci i kusi glupich polaczkow zeby mu juz teraz uwierzyli. Chuj ze Ambergold, OLC, itd. On juz jest dobry... Wiem ze wasza komunistyczna osobliwosc nie pozwoli wam puscic tego co napisalem, ale mam nadzieje ze przyjdzie czas kiedy to takie tuski, komoruskie i inne komunistyczne, lewackie zjeby zostana przez madrych Polakow rozstrzelani. Zycze tym skurwysynom tego. A przetsiebiorczych ludzi zajebac! Jakie to polskie!

Marc (niezweryfikowany), ndz., 2021-07-18 09:23

zamknij morde amerykanski parobasie

morda (niezweryfikowany), ndz., 2021-07-18 09:39

Dodaj komentarz