19:09
18 Wrzesień 2021
sobota

Archiwum.Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Z kradzionym metalem nie zdążyli dotrzeć do złomowca. Zatrzymała ich policja

Zamieszczono dnia pt., 2021-07-30 08:02

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 27 i 28-latka, którzy ukradli metalowe elementy z budynku gospodarczego. Mundurowi zatrzymali mężczyzn podczas przewożenia metalu na złomowiec. Prokurator wobec 27 i 28-latka zastosowali dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zostali powiadomieni, że dwaj mężczyźni w m-ci Grabiny Zameczek ukradli metalowe elementy z pomieszczenia gospodarczego i odjechali volvo. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania za sprawcami kradzieży. Po paru minutach w Suchym Dębie policjanci zatrzymali 27 i 28-latka, którzy jechali volvo na którym znajdował się skradziony metal. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli volvo na policyjnym parkingu. Technik kryminalistyki wykonał oględziny, dokumentacje fotograficzna i zebrał ślady z pomieszczenia do którego włamali się mężczyźni. 27 i 28 – latek powiedzieli do policjantów, że  byli w drodze na złomowiec, gdzie chcieli sprzedać skradziony metal.

Prokurator wobec 27 i 28-latka zastosował dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

   

info/foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Dodaj komentarz