10:06
25 czerwiec 2022
sobota

Archiwum.Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ludzie dali pieniądze na nowe przeboje

Zamieszczono dnia czw., 2014-06-05 08:59

Polak jednak potrafi! Pruszczańska grupa eM, najbardziej znana z przeboju „Tramwaje jak komety” (... tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia...) przymierza się do wydania najnowszej płyty. Materiał na nową produkcję nagrany został  podczas jubileuszowego koncerrtu w Radiu Gdańsk. Produkcję płyty wsparł Pruszcz Gdański i samorząd wojewódzki. Aby pozyskać ostatnie brakujące środki, eM postanowiło zwrócić się z prośbą o wsparcie do wszystkich sympatyków ich twórczości i - udało się!

- Za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl, zebraliśmy 6873 złote. To wystarczy na zamknięcie nowego projektu. Ponieważ do zamknięcia wpłat zostało jeszcze cztery dni, wszystkie pieniądze które wpłyną do tego czasu przeznaczymy na nagranie bonusowej piosenki - mówi Mariusz "Maridal" Dalecki z zespołu eM

Nowa płyta, to efekt wspołpracy eM ze słynnym producentem Richardem Doddem, zdobywcą pięciu nagród Grammy. Na liście jego klientów znajdują się takie nazwiska jak: George Harrison, Clannad, Roy Orbison, Green Day, Robert Plant, Tom Petty, Freddie Mercury, Placido Domingo, Dixie Chicks, Ringo Starr, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Johnny Cash, Joe Cocker, Stephane Grappelli, Boz Scaggs, Wilco, Delbert McClinton, Counting Crows, MercyMe, Neil Young, Kings of Leon.  W 2010 roku Richard Dodd, do ktorego zespół dotarł przez znajomych,  robił mastering płyty eM „Emocje” i zaproponował, że kiedy zespół będziemy nagrywać kolejną, chętnie ją zrealizuje. Od tamtego czasu było to marzeniem eM . Po koncercie w Radio Gdańsk, panowie przypomnieli się Richardowi, a ten zgodził się na współpracę. Tak powstanie nowy album, którego premiera spodziewana jest na jesień. My zaś usłyszymy eM już 8 czerwca, około godziny 19, podczas Dni Pruszcza Gdańskiego,  na stadionie CKiS w Pruszczu Gdańskim.