01:09
26 Wrzesień 2023
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Choroby cywilizacyjne u dzieci a aktywność fizyczna

Zamieszczono dnia pon., 2015-04-13 18:13

Edukacja we wdrażaniu innowacyjnych metod i modeli terapii oraz wsparcia dzieci i młodzieży z obszaru zdrowia, sportu i edukacji będzie tematem przewodnim konferencji „Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci – innowacyjne metody, modele terapii i wsparcia”. Spotkanie otworzy członek Zarządu Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń. Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia, o godz. 9.30, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3 w Gdańsku. Rejestracja na warsztaty trwa do 15 kwietnia.

 

Rozwój cywilizacyjny przyczynił się do polepszenia warunków życia ludzi, jak również przyniósł ogromny postęp w nauce oraz technice, ale jednocześnie stał się przyczyną pojawienia wielu niespotykanych wcześniej chorób cywilizacyjnych. Chorób, które dotykają już nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież. Konferencja zgromadzi ekspertów z dziedziny zdrowia, sportu i edukacji, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami. Choroby cywilizacyjne, o których głównie będzie mowa, to astma, alergia, otyłość, atopowe zapalenia skóry czy choroby neurologiczne.

 

Pierwsza część konferencji skierowana jest do osób zawodowo stykających się z dziećmi, m.in. lekarzy pediatrów, alergologów, pulmonologów, pielęgniarek pediatrycznych, nauczycieli wychowania fizycznego i nauczania początkowego, trenerów i instruktorów sportu, pedagogów, psychologów, dietetyków dziecięcych. Część warsztatowa przeznaczona jest dla rodziców, którzy w grupach prowadzonych przez ekspertów, będą mogli uzyskać informacje dotyczące innowacyjnych metod terapii i wsparcia.

 

Organizatorami konferencji są: Fundacja Sport na Zdrowie, Szpital Dziecięcy Polanki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, InnoBaltica oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie części warsztatowej dla rodziców możliwa jest bezpłatna opieka nad dziećmi w wieku 4-12 lat, ilość miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników od 30.03 do 15.04 na stronie http://www.cen.gda.pl (zakładka wydarzenia) lub www.terapiaisport.pl.