02:04
18 kwiecień 2024
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

X Memoriał Barbary Szlachetki i zapowiedź filmu o niej

wt., 2015-05-05 14:29

XIV Maraton i zarazem X Memoriał Barbary Szlachetki można uznać za udany. Warunki do biegania były bardzo dobre, choć pod koniec maratonu pogoda nagle się pogorszyła.

Organizacją maratonu zajął się Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice wspólnie z Klubem Biegacza Harcownik. Sponsorem tytularnym zostało PKO. Do pomocy włączyło się też wiele innych organizacji.

Na maratonie nie zabrakło Katarzyny Szlachetki i Mariana Kaźmierkiewicza. Oboje przebiegli wszystkie edycje biegu.

Maraton w Jelczu-Laskowicach upamiętnia życie i dokonania Barbary Szlachetki. Jako pierwszy człowiek na świecie od momentu rozpoczęcia kariery przebiegła 52 maratony w ciągu roku i 100 maratonów poniżej 2 lat. Zdobyła też wiele rekordów Polski, Niemiec, Europy i Świata. Pani Barbara zaczęła biegać dzięki swojemu przyjacielowi Christianowi Hottasowi.

Biegaliśmy razem od 1997r. Wprowadziłem ją do świata maratonów. Tworzyliśmy fantastyczny zespół. To były najlepsze i najbardziej intensywne lata mojego życia.
Obiecałem Basi 5 dni przed śmiercią, że zawsze będę brał udział na tym maratonie. Spytałem się jej, co mam bez Ciebie zrobić? Powiedziała: musisz dalej żyć, jesteś silny. I dlatego póki będę w stanie, będę przyjeżdżał na maraton do Jelcza-Laskowic.

Barbara Szlachetka jest jedną z najbardziej zasłużonych biegaczek świata. Nie da się w kilka minut opowiedzieć jej całej historii i dokonań. Obecnie trwają prace nad dużym filmem na jej temat. Telewizja Północna.TV zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, które znały biegaczkę i chciałyby opowiedzieć swoje wspomnienia z jej udziałem. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.BarbaraSzlachetka.pl albo www.Szlachetka.de

Polecamy również zobaczyć:
O bieganiu i Barbarze Szlachetce w Radiu Ateneum
https://www.youtube.com/watch?v=6RZu5G6nlQE
oraz
X Memoriał Barbary Szlachetki w Jelczu Laskowicach – zapowiedź
https://youtu.be/lUhQtfgzFc8
Polub nas na Facebooku, oglądaj na www.polnocna.tv i nie zapomnij subskrybować kanału!
 

Kategoria: 
Embedded thumbnail