14:05
27 maj 2024
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Informator kulturalny Północnej.TV

pt., 2015-01-09 20:17

Informator kulturalny – styczeń 2015

Przed nami bardzo interesujący początek roku. Koncerty i wydarzenia będą odbywać się nie tylko na wielkich trójmiejskich scenach. Atrakcje czekają na nas również w Pruszczu Gdańskim i Tczewie. Zobacz, gdzie i jak warto spędzić w styczniu wolny czas.

PRUSZCZ GDAŃSKI

Oferta kulturalna na styczeń, w Pruszczu Gdańskim jest bardzo różnorodna. Dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. W wydarzeniach można uczestniczyć czynnie, podczas wielu warsztatów i zajęć tematycznych, jak i na widowni, obserwując starania występujących artystów.

Warsztaty:

Masz 13 – 30 lat, a Twoją pasją jest śpiewanie? Przyjdź na casting do Chóru Młodzieżowego. Nabór organizowany przez CKiS w Pruszczu Gdańskim odbędzie się w trzech terminach 16, 28 i 29 stycznia br. w godzinach 16.00 – 20.00, w siedzibie CKiS na ulicy Chopina 34, w Pruszczu Gdańskim.

Jeśli wolisz bardziej aktywną formę spędzania czasu, skorzystaj z usług Studia Fitness w siedzibie OKSiBP w Cieplewie. Do dyspozycji zainteresowanych jest siłownia wyposażona między innymi w bieżnie, orbitreki i ławeczki. Alternatywą dla monotonnych ćwiczeń są zajęcia aerobiku prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Zumba, ćwiczenia z piłką, ABT, czy treningi na stepach to idealna opcja dla wszystkich ceniących zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.

Nie tylko Cieplewo postanowiło zadbać o kondycję mieszkańców gminy. W każdy poniedziałek, w świetlicach wiejskich w Rokitnicy i Juszkowie odbywać się będą zajęcia aerobiku.

Więcej informacji na temat zajęć sportowych: http://pruszczgda.pl/aerobik

Wydarzenia kulturalne:

OKSiBP w Cieplewie na styczeń przygotował bogatą ofertę koncertów i spektakli.

15.01.2015, o godzinie 19.00 w kameralnej sali kinowo – teatralnej w Cieplewie wystąpi Krystyna Giżowska.

Piosenkarka swoją profesjonalną karierę rozpoczęła od występów w zespołach wojskowych, jako solistka. W latach 70. i 80. występowała na światowych scenach, m.in. w Austrii, Niemczech, Szwecji. W roku 1984 zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Na scenie w Cieplewie artystka wykona swoje największe przeboje „Złote Obrączki”, „Nie Było Ciebie Tyle Lat”, „Przeżyłam z Tobą Tyle Lat”.

Bilety w cenie 30,00 / 20,00 złotych (dostawka).

Kilka dni później, 20.01.2015 w OKSiBP w Cieplewie można będzie posłuchać muzyki klasycznej, w karnawałowym wydaniu. Trio operowe przy akompaniamencie fortepianu wykona słynne arie, songi musicalowe, a także znane piosenki z repertuaru Jana Kiepury. Koncert zatytułowany „Melodie, które kochamy” odbędzie się 20.01.2015 o godzinie 18.00 i 20.00.

Wystąpią:

Beata Dąbrowska- sopran

Ewa Mikulska – kontralt

Krzysztof Machowski – tenor

Andrzej Mikulski – fortepian

Bilety w cenie 30,00 / 20,00 złotych (dostawka).

Dla najmłodszych OKSiBP w Cieplewie na styczeń przygotował ciekawe spektakle teatralne.

14.01.2015 o godzinie 18.00 odbędzie się spektakl „Zimowa Baśń”. Jest to opowieść o radosnym bałwanku, która jednocześnie uczy dzieci zasad bezpieczeństwa zimą. Wszystko okraszone świąteczną muzyką.

Bilety w cenie 11,00 złotych.

Spektakl „Trzy Świnki” to adaptacja dobrze znanej baśni Jennifer Grimmway. Opowieść o perypetiach trzech sióstr – świnek to pogodny spektakl z morałem, przy akompaniamencie wieloma chwytliwych piosenek. Przedstawienie odbędzie się 21.01.2015 o godzinie 18.00.

Bilety w cenie 14,00 złotych.

Więcej informacji na temat spektakli i koncertów: http://pruszczgda.pl/teatr-5

TCZEW

Dla mieszkańców Tczewa styczeń zapowiada się przede wszystkim koncertowo. Do miasta przyjadą ogólnopolskie gwiazdy sceny rozrywkowej: zespół Raz, Dwa, Trzy oraz Piotr Bałtroczyk. Natomiast, ceniących aktywność na świeżym powietrzy ucieszy wiadomość, że od 06. stycznia otwarte będzie lodowisko.

Raz, Dwa, Trzy

„Czarna Inez” , „Trudno nie wierzyć w nic”, czy „Jutro możemy być szczęśliwi” – te, oraz nowe piosenki zespołu Raz, Dwa Trzy usłyszeć można będzie 24 stycznia br. o godzinie 20.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zespół istnieje od 22 lat, na swoim koncie ma 12 płyt. Są laureatami licznych nagród, m.in. Fryderyków oraz Fenomenu Roku. Krąg ich odbiorców to ceniący głębię tekstów wrażliwi słuchacze, w każdym wieku. Koncert Raz, Dwa, Trzy jest doskonałą propozycją dla szukających wyciszenia fanów poezji śpiewanej, w muzycznej oprawie folku, bluesa i rocka.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł, w dniu koncertu 55 zł.

Piotr Bałtroczyk

Program kabaretowy pt. „ Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka” odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie 31 stycznia br. o godzinie 18.00.

Artysta zaprezentuje swój cięty dowcip i bystre spostrzeżenia na temat życia po 50- tce.

Nie zabraknie zabawnych anegdot i autoironii w najlepszym wydaniu.

Spektakl przeniesiony z dnia 04.01.2015.

Święto Żeglarstwa w Tczewie

Gratka dla wszystkich fanów żeglarstwa! Spotkania ze znanymi żeglarzami, wystawy, pokaz filmu – to tylko niektóre z atrakcji Święta Żeglarstwa w Tczewie.

Impreza odbędzie się 17 stycznia 2015 roku w CKIS w Tczewie. Start o godzinie 11.00.

Wydarzenie organizowane jest przez Pomorski Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Tczewa.

Realizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych – symulator żeglarski. Finałem imprezy będzie wieczorna gala żeglarska.

Wstęp na wydarzenie (oprócz wieczornej gali) BEZPŁATNY

Więcej informacji na temat wydarzeń: http://ckis.tczew.pl/new/ckis/

Lodowisko

Z kolei, prawdziwie zimową atmosferę poczuć można na tczewskim lodowisku.

Czynne będzie w dni powszednie, w godzinach 15.00 – 20.00, a w weekendy i święta 10.00 – 20.00

Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew i kasku, oraz naostrzenia łyżew.

Ceny biletów 3 zł / normalny , 2 zł / ulgowy

GDAŃSK

W Gdańsku codziennie dzieje się wiele warsztatów, koncertów, imprez okolicznościowych i spektakli. Postanowiliśmy zrobić selekcję i wybrać te wydarzenia, które są naprawdę interesujące i niepowtarzalne.

Koncert Muzyki Dawnej o Miłości – Simultaneo

Prawdziwa gratka dla melomanów: niebanalne harmonie, wielogłosowy śpiew i ekspresyjne wykonania muzyki dawnej. 16 stycznia br. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy koncert nowopowstałej grupy wokalnej – Simultaneo.

Zespół składa się z 12 śpiewaków, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki renesansowej.

Repertuar na debiutancki koncert, to pieśni francuskie, włoskie i hiszpańskie o tematyce miłosnej.

Wstęp wolny.

https://www.youtube.com/watch?v=TZ4G4wCfcAw

Marta Jundziłł

Kategoria: 
Embedded thumbnail