17:02
23 luty 2024
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktualności

Operacja Śluza czyli skąd się biorą somalijskie kobiety na polsko-białoruskiej granicy

Zamieszczono dnia wt., 2021-08-24 19:02

Białoruś nie jest „kawałkiem ziemi” ani marginesem Europy. Białoruś jest krajem, który odgrywa ważną rolę w praktycznie wszystkich globalnych procesach. Wydarzenia z całego świata mają na Białoruś ogromny wpływ.

Zgłośmy się do bazy DKMS podczas Święta Miodu w Pszczółkach - uratujmy Wiktorię

Zamieszczono dnia wt., 2021-08-24 10:08

Nadchodzące Święto Miodu Pszczółkowskiego to nie tylko forma świetnej zabawy, edukacji ekologicznej i rzrywka. To też ogromna szansa by pomóc. W trakcie trwania imprezy będzie możliwość zarejestrowania sięw bazie dawców szpiku kostnego DKMS.

Policjanci ostrzegają przed próbami oszustwa na aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych

Zamieszczono dnia sob., 2021-08-21 14:43

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi na aukcjach internetowych i portalach i ogłoszeniowych. Jedną na najpopularniejszych metod, jaką stosują przestępcy, jest wysłanie sprzedającemu linku, za którego pośrednictwem mają zo

29 sierpnia korekta rozkładów jazdy pociągów - nie zapomnij!

Zamieszczono dnia sob., 2021-08-21 14:18

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 29 sierpnia do 6 listopada. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych dla atrakcyjnych podróży, a wykonawcom zapewnić kontynuację prac. 

Wódka, papierosy, paliwo i prąd. Z tych rynków płyną do budżetu największe podatki

Zamieszczono dnia sob., 2021-08-14 13:17

Czterdzieści największych firm wpłaciło do budżetu państwa 99 mld zł. Jest to równowartość niemal połowy wpływów budżetu państwa. Oprócz spółek Skarbu Państwa, czołowe pozycje zajmują Philip Morris z branży tytoniowej i Stock Polska.

Poprawność polityczna wdziera się do Muzeum Narodowego

Zamieszczono dnia sob., 2021-08-14 08:25

Poprawność polityczna wkracza do Muzeum Narodowego w Warszawie. Na jednej ze ścian stołecznego muzeum odnajdziemy obraz "Murzynka" pędzla Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej. Obraz średnio znany, zaginiony w czasie II wojny światowej, odzyskany w 2011 roku - ale o to mniejsza.

Pruszcz Gdański: Nietrzeźwy jechał motorowerem – był poszukiwany

Zamieszczono dnia sob., 2021-08-14 08:00

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu gdańskiego policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Mundurowi z Kolbud (p. gdański) 12 sierpnia zatrzymali mężczyznę, który nietrzeźwy jechał motorowerem. 57-latek okazał się osobą poszukiwaną.

 

Pułapki Polskiego Ładu: Jak premia może cię pozbawić oszczędności z ulgi dla klasy średniej?

Zamieszczono dnia czw., 2021-08-12 09:06
Wystarczy niespodziewana premia w grudniu, a pracownik będzie musiał oddać fiskusowi wszystko, co wcześniej zaoszczędzi dzięki tzw. uldze dla klasy średniej z wszystkich poprzednich miesięcy - wynika z założeń Polskiego Ładu.

Powiat starogardzki: Trwają prace nad Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi

Zamieszczono dnia czw., 2021-08-12 07:25

Za władzami powiatu starogardzkiego kilka spotkań włodarzami samorządów, które deklarują chęć działania na rzecz mieszkańców w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem strategii rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości szuka cyberfunkcjonariuszy do hakowania przestępców

Zamieszczono dnia czw., 2021-08-05 12:44

W zeszłym tygodniu na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz rządowy pełnomocnik ds. cyberprzestępczości Janusz Cieszyński ogłosili powstanie nowej służby państwowej- Centralnego Biura Zwalczania Cyberprz

Sprawdzamy jakie damskie kurtki pikowane będą najmodniejsze jesienią

Zamieszczono dnia czw., 2021-08-05 11:38

Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, jesień stanowi dla wszystkich nie lada wyzwanie. W trakcie jednego dnia pogoda potrafi się zmienić nawet kilka razy. W tym czasie najważniejszym elementem ubioru staje się kurtka. Podpowiadamy, jaką odzież wybrać na jesienne wieczory, aby być trendy!

Jak prezydent posłom, tak posłowie prezydentowi

Zamieszczono dnia pon., 2021-08-02 13:15

Po rozporządzeniu prezydenta RP o podwyżce wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu, a co za tym idzie dla ministrów, posłów, senatorów i marszałków Sejmu i Senatu, nie zdążyły jeszcze opaść emocje, tu już Anita Czerwińska - rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformowała na Twitterze o kolejny

Strony