00:06
9 czerwiec 2023
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Mercedes-Benz w leasingu do końca roku

Zamieszczono dnia ndz., 2018-11-18 11:14

Jeżeli zamierzamy wziąć w leasing samochód o wartości podatkowej powyżej 150 tysięcy złotych, pozostał nam tylko miesiąc, a odliczając święta - jeszcze mniej, aby rozliczyć wszystkie raty w kosztach – przypominają specjaliści od finansów firmy BMG Goworowski. 1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie, podpisana 14 listopada przez prezydenta Andrzeja Dudę, nowelizacja ustawy o PIT/CIT. Zmiany obejmą między innymi sposób odliczania rat za samochody o wartości powyżej 150 000 złotych brutto. Jeśli przedsiębiorca weźmie w przyszłym roku w leasing operacyjny auto o wartości 300 tys. zł, do podatkowych kosztów zaliczy tylko 50-proc. raty (nielimitowane będą odsetki). Próg 150 tysięcy dotyczy zarówno samochodów z silnikiem spalinowym, jak i hybryd. W tym miejscu trzeba wyjaśnić, czym jest fiskalny próg 150 tysięcy. Żeby się w nim zmieścić, trzeba kupić samochód o wartości maksymalnie 134529 zł netto.

 

Na limit 150 000 złotych składa się bowiem cena netto samochodu oraz nieodliczona część VAT. Mimo to, według specjalistów od rynku finansowego, mimo oczywistego spadku atrakcyjności tej formy finansowania, leasing nadal będzie bardziej atrakcyjny od zakupu pojazdu. Ważna informacja – Jeżeli osoba obecnie leasingująca samochód droższy niż 150 tys. zł, chce wprowadzić do umowy ewentualne zmiany, np.: jej wydłużenie, ma także czas do 31 grudnia 2018 roku. Po tym terminie jakiekolwiek zmiany spowodują przejście na nowe zasady.

 

W przypadku samochodów użytkowanych wyłącznie firmowo (m.in. ewidencja przebiegu jak w VAT) kosztem nadal będzie 100% wydatków eksploatacyjnych, m.in. paliwo. W przypadku pojazdów użytkowanych służbowo i prywatnie, kosztem będzie 75% wydatków. Do końca grudnia możemy więc w firmie BMG Goworowski skorzystać z oferty Mercedes-Benz Leasing, Lease&Drive, będącą najkrótszą na rynku, 24-miesięczną ofertą leasingu dla przedsiębiorstw z opłatą miesięczną wynoszącą 1% ceny brutto samochodu. Wszystkie formalności załatwiane są w salonie. Umowa może zawierać samo finansowanie, ale można też rozbudować ją o dostępne dodatkowo opcje: Ubezpieczenie Komunikacyjne, ubezpieczenie GAP, Pakiet Gwarancyjny, a także Umowę Serwisową, kartę paliwową oraz koszty sezonowej wymiany opon i co ważne,istnieje możliwość uwzględnienia całej raty miesięcznej w kosztach uzyskania przychodu oraz odliczenia VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kolejna dotychczasowa, bardzo popularna forma finansowania samochodów Mercedes Benz, obowiązująca do 1 stycznia, to Flexi Leasing, który zapewnia niski całkowity koszt nabycia pojazdu. Wysokość wpłaty wstępnej można dostosować do swoich potrzeb i preferencji, a na koniec wykupić samochód za symboliczną kwotę Wartości Końcowej. Umowę Flexi Leasingu można rozszerzyć o liczne dodatkowe opcje.

 

Do tego, podczas trwania umowy, można skorzystać z w pełni z efektu tarczy podatkowej, dzięki czemu koszt sfinansowania pojazdu okaże się jeszcze niższy. Czas trwania umowy leasingowej wynosi od 24 do 60 miesięcy, przy czym w przypadku pojazdów używanych okres kredytu i wiek pojazdu nie mogą przekroczyć łącznie 10 lat licząc od daty pierwszej rejestracji. Umowę mogą zawrzeć firmy z siedzibą na terenie Polski.

WIĘCEJ W FILMIE NA -> http://polnocna.tv/vid/21223-bmg-goworowski-leasing-po-nowemu

mat. prasowy , zdj. BMG Goworowski