11:12
3 Grudzień 2021
piątek

Archiwum.Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pożyczają na weekend aby pokazać się nad morzem

Zamieszczono dnia ndz., 2021-07-18 19:57

Czujesz się nieudacznikiem, patrząc na dziesiątki luksusowych samochodów zmierzających w weekend na półwysep. Mamy coś, co przyniesie Ci ulgę. Pomyśl, że duża część z nich jest zwyczajnie pożyczona.

Polacy nauczyli się wypożyczać. Rynek najmu samochodów rośnie obecnie co roku średnio o 15 procent. Wypożyczamy samochody do jazdy na codzień, ale także na najróżniejsze okoliczności - od ślubów przez eventy oraz - co stało się bardzo popularne - ekskluzywne modele na weekendy. Wyższej klasy modele, takie jak chociażby amerykański Cadillac Escalade, super szybki Ford Mustang, czy sportowe Infiniti, wypożyczane są do ślubu lub spotkania biznesowe czy inne imprezy okolicznościowe. - mówi Rafał Grzebin, pomysłodawca i Prezes firmy Mestenza, świadczącej kompleksowe usługi wynajmu samochodów luksusowych - Częściej też wysokiej klasy modele wypożyczane są na na same weekendy oraz coraz częściej, wakacje.

O skali zjawiska niech świadczy fakt, że na Pomorzu działa firma wypożyczająca Fordy Mustangi, których posiada w parku kilka. Aby jednak móc zabrać taki samochód na weekend, trzeba się najpierw zapisać i .... poczekać.

(red.) Bartosz Gondek fot. Ford Store Euro Car

Komentarze

Ale co w tym złego? Jeśli na co dzień nie mogę sobie pozwolić na drogie auto, to jadę na wakacje pociągiem, na miejscu wsiadam w fajną furę i się bawię w ten jeden termin w roku. Co w tym złego? No raczej nic... Kto nie chciałby od czasu do czasu móc skorzystać z takiego samochodu? Jak dla mnie takie szukanie problemu na siłę.

props (niezweryfikowany), pon., 2021-11-08 12:43

My z żoną też tak robimy. Może nie nawet dla tego, żeby się pokazać, ale po prostu lepiej w trasę jechać czymś większym i lepszym. Nie trzeba się wtedy martwić że auto wysiądzie w drodze czy coś. No i po prostu od czasu do czasu (a tym bardziej na urlopie) fajnie pobujać się lepszym autem :D

Mails (niezweryfikowany), ndz., 2021-11-28 17:20

Dodaj komentarz